Jak mohu přispět?

Co se stane s penězi, které nevyčerpáte?
V případě, že se rozhodneme ukončit činnost spolku, protože již nebude pomoc potřeba a zbydou na transparentní účtu nějaké finanční prostředky, tak vybereme, třeba i veřejným hlasováním, nějakou charitu, či spolek s podobným zaměřením, a peníze mu věnujeme na jeho transparentní účet. Samozřejmě vše v souladu s platnou legislativou upravující činnosti spolků a nakládání s finančními sbírkami.

Mohu sledovat, za co peníze utrácíte?
Ano, samozřejmě. Toto je princip TRANSPARENTNÍHO ÚČTU. Vidíte všechny příspěvky, ale i všechny náklady. Jednoduše máte v reálném čase přehled o tom, kdo přispěl jakou částkou a za co byly peníze vynaloženy. Všechny nákupy budeme také dokumentovat pomocí fotografií a budeme Vás s nimi seznamovat na veřejných kanálech. Jako jsou tyto stránky nebo Facebook skupina. (odkaz)

Přispívat se dá jednorázově, a to finanční částkou. Přispět můžete buď přímo na TRANSPARENTNÍ ÚČET nebo prostřednictvím služby DONIO.cz, kde jsou vypsané charitativní sbírky. Odkaz zde: https://www.donio.cz/pomahame-spolu

Přispívat můžete i pravidelně. Stačí vytvořit trvalý příkaz k úhradě ve svém bankovnictví.
číslo účtu:
Variabilní symbol:

Mohu přispět i nefinančně? Například materiální pomocí?
V současné chvíli ne. Není to z důvodu, že bychom si Vaší pomoci nevážili. Je to z důvodu, že potřeby lidí na Ukrajině a Ukrajinců uprchlých do ČR se v průběhu času mění. To co je potřeba nyní nebude potřeba za deset dnů. Materiální pomoc by tak byla mnohdy necílená a zbytečná. S lidmi na Ukrajině jsme v kontaktu a za finanční dary nakupujeme přesně to, co je v tu chvíli potřeba.

Proč přispět právě spolku POMÁHÁME SPOLU a ne prostřednictvím národních nebo nadnárodních sbírek?
Naše pomoc je cílená, rychlá a operativní pro konkrétní lidi. Není v našich silách pomoci celé Ukrajině nebo úplně všem uprchlíkům z Ukrajiny. Pomáháme lokálně na Ukrajině a pomáháme lokálně zde v Praze. V rámci naší rozšířené komunity. To znamená, že Váš příspěvek pomůže lidem, kterým jste měli šanci pohlédnout do tváře, podat si s nimi ruku, nebo poznat jejich rodiny. Jsou to konkrétní lidé se jmény, ne anonymní lidé "tam někde na Ukrajině".

Vaší pomoci si vážíme!